Urządzamy pokój dziecięcy – fototapeta dla dzieci

Fototapeta dla dzieci – trwała i niezwykle efektowna ozdoba dziecięcego pokoju

Urządzenie pokoju dla małego dziecka najwięcej przyjemności sprawia rodzicom. Oczekiwanie na narodziny poprzedzone jest długimi przygotowaniami, podczas których kompletujemy dziecięcą wyprawkę oraz organizujemy miejsce do spania, przewijania i karmienia malucha. Urządzenie pokoju dla starszego dziecka również należy do przyjemnych wydarzeń, jednak w tym przypadku dużo do powiedzenia ma samo dziecko. W końcu to ono ma czuć się w pokoju dobrze i bezpiecznie. Oprócz mebli, dodatków i zabawek duża znaczenie mają kolory ścian i ich ewentualne zdobienia, takie jak fototapeta dla dzieci.

Jakie kolory lubią dzieci?

Kolorowe obrazki i kolorowe ścianyWłaściwie można powiedzieć, że dzieci lubią wszystko, co kolorowe. Najlepiej też, gdy są to kolory intensywne, radosne. Utarło się również, że kolorem przeznaczonym dla dziewczynek jest różowy, zaś dla chłopców – niebieski. Oczywiście wiele dzieci wyłamuje się z tego stereotypu i uwielbia zupełnie inne kolory. Różowe i błękitne barwy często można spotkać w pokojach urządzanych dla niemowląt i dzieci w wieku żłobkowym, gdyż wówczas to rodzice decydują o wyborze „tradycyjnych”, pastelowych odcieni. Starsze dzieci, które mogą decydować o kolorze ścian i niektórych dodatków, często nie chcą już różu i błękitu, a zamiast tego wybierają soczystą zieleń, żółcie i pomarańcze. Na szczęście produkt, jakim jest fototapeta dla dzieci występuje w wielu gamach kolorystycznych, dzięki czemu zarówno rodzic, jak i dziecko znajdą coś, co spełni oczekiwania obojga.

Fototapeta dla dzieci – dlaczego warto kupić porządną fototapetę?

Taka fototapeta nie tylko pięknie wygląda, ale też chroni ścianę przed zniszczeniami. Dzieci są bardzo aktywne, a przy tym bywają nieprzewidywalne. Potrafią oblać ścianę sokiem, pomazać kredkami, rzucić w nią twardym przedmiotem czy też po prostu wybrudzić nieumytymi rączkami. Dobrej jakości fototapeta dla dzieci (do kupienia na tej stronie) sprawi, że wszelkie zabrudzenia nie będą stanowiły problemu, ponieważ da się je łatwo wyczyścić, zaś samo czyszczenie nie spowoduje zniszczeń.

Fototapety dziecięce z ulubionym motywem

Fototapeta w pokoju dziecięcym musi mocno przylegać do ściany. Nie może być tak, że zwiększona aktywność malucha spowoduje odklejanie się fototapety. Pamiętajmy, że dziecko, szczególnie to małe, z pewnością pociągnie za odstający kawałek i tym samym spowoduje zniszczenia. Zatem fototapeta musi dobrze trzymać się ściany.

Fototapety do pokoju dziecięcego – przegląd popularnych motywów

Do jednych z najchętniej wybieranych fototapet do pokoju dziecięcego należą te z motywami bajkowymi. Ponadto, w pokojach przeznaczonych dla dziewczynek, świetnie sprawdzają się fototapety przedstawiające chmurki, kwiaty, motyle czy inne przyjazne zwierzątka. Chłopcy cenią zaś motywy piłkarskie i motoryzacyjne. Sklepy i drukarnie mają w ofercie również produkty odpowiednie dla obu płci – ta sama fototapeta dla dzieci może przypaść do gustu zarówno chłopcu, jak i dziewczynce. Chodzi przede wszystkim o obrazy przedstawiające przyrodę i różnorakie obiekty geometryczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *