Rodzinny salon

Rodzinny salon – o czym pamiętać?

salonW każdym domu salon odgrywa bardzo ważną rolę. To miejsce, w którym spotyka się cała rodzina na wspólnych obiadach, kawie czy innych wydarzeniach. Tu najczęściej wspólnie ogląda się filmy, omawia się sytuacje rodzinne czy zaprasza gości. Warto zatem zadbać o tę wizytówkę naszego domu z należytą starannością. Rodzinny salon powinien być pokojem nieco większym od reszty, ponieważ znaczną część czasu rodzina będzie spędzać właśnie w nim. To właśnie w salonie często przyjmujemy gości, dlatego zależy nam na jego prezencji. Warto zadbać również o część jadalną, która będzie spełniać zupełnie inne zadania.

Funkcjonalny salon

duży pokójRodzinny salon musi być przede wszystkim funkcjonalny, tak, aby cała rodzina mogła spędzać w nim czas. Jeżeli z naszym salonem połączona jest również kuchnia albo jadalnia szczególnie ważne jest rozplanowanie przestrzeni. Pamiętajmy również, że w salonie odbywają się różnego rodzaju imprezy okolicznościowe, a także spotkania ze znajomymi. Warto zatem urządzić go w taki sposób, aby stał się wizytówką naszego domu i nas samych. Można wybrać również kilka ciekawych motywów przewodnich, które będą odzwierciedlać zainteresowania naszej rodziny. Ważne, żeby każdy z naszych domowników czuł się w tej przestrzeni komfortowo.

Rodzinny salon – jak urządzić?

Urządzając salon (kilka porad na tej stronie) rodzinny warto zadbać o ciekawe rozwiązania i stylowe dodatki. W końcu to idealne pomieszczenie do zapraszania gości i zaprezentowania naszego gustu aranżacyjnego. Poza dodatkami takimi jak lampy, dywany, obrazy czy bibeloty warto zwrócić uwagę również na kolory ścian. Modne odcienie zieleni czy królujące w stylu skandynawskim szarości będą idealnie komponować się z najnowszymi trendami, jakimi są fototapety. Wybór odpowiednich grafik dostosowanych do salonów jest bardzo dużo. Motywy roślinne, krajobrazy czy etniczne plecionki mogą w piękny sposób wyróżnić nasz pokój i nadać mu indywidualnego charakteru. Oczywiście warto również samemu zaprojektować ciekawe zdjęcie i stworzyć własną tapetę idealnie dobraną do konkretnego wnętrza.

Warto dopieścić nasz rodzinny salon, ponieważ spełnia ona bardzo ważne zadanie gromadząc całą rodzinę w jednym miejscu, a także będąc wizytówką całego naszego domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *