Łazienka z fototapetą

Łazienka z fototapetą – czy to dobre rozwiązanie?

Łazienka jest jednym z najmniejszych, a zarazem dość kosztownych pomieszczeń w domu. Sporo kosztują nowoczesne urządzenia sanitarne, jak i odporne na wilgoć meble. Ceny kamienia naturalnego, z którego zostanie wykonany blat i półki, albo płytek, którymi zostanie pokryta podłoga i ściany, także nie należą do niskich. Z tego powodu w wielu łazienkach ilość płytek ogranicza się do minimum, a powyżej nich maluje się ściany farbą bądź przykleja tapetę. Innym rozwiązaniem jest łazienka z fototapetą.

Funkcjonalna i gustownie urządzona łazienka

ŁazienkaŁazienka jest niezwykle istotnym pomieszczeniem w domu. Odwiedzają ją nie tylko domownicy, ale i zaproszeni goście, dlatego powinna wyglądać schludnie. Niezwykle efektownie wyglądają duże lustra i ściany obłożone kamieniem, np. granitem. Istnieje jednak szereg innych rozwiązań, które sprawią, że wnętrze będzie wyglądało zarazem elegancko i nowocześnie, a przy tym oryginalnie. Dobrym pomysłem jest przyklejenie wysokiej jakości fototapety z ciekawym motywem.

W łazienkach najczęściej można spotkać fototapety przedstawiające naturę: drzewa, kwiaty, kamienie czy krople rosy. Drugą popularną w łazienkach grupą fototapet są te we wzory geometryczne i tekstury. Powinno to być coś, co będzie współgrało z kolorystyką płytek i mebli, a także ich fakturą. Ciekawym rozwiązaniem są również fototapety zawierające cytaty czy krótkie, motywujące do działania slogany.

Łazienka z fototapetą, a łazienka z tapetą

Zwykła tapeta dobrze sprawdzi się w pomieszczeniu o niskiej wilgotności, a łazienka z pewnością takim nie jest. Najtańsze fototapety nie nadają się do użytku w toaletach, łaźniach i saunach, bowiem istnieje spore ryzyko, że pod wpływem wilgoci zaczną się rozwarstwiać i odklejać.

W przeciwieństwie do zwykłej tapety, porządnie wykonana i przyklejona fototapeta z pewnością nada łazience niepowtarzalnego charakteru. Łazienka z fototapetą stanie się miejscem, w którym domownicy będą lubili spędzać czas relaksując się podczas kąpieli lub wykonując zabiegi na twarz, ciało i włosy.

Wybór fototapety do łazienki

fototapeta do łazienkiWybór fototapety do łazienki wbrew pozorom nie należy do najłatwiejszych. Wybierając fototapetę do salonu czy sypialni, najczęściej zamierzamy przykleić ją na jednej z gładkich ścian. W przypadku łazienki sprawa nieco się komplikuje, bowiem sporą część ścian zajmują płytki. Mają określony kolor i fakturę, zatem nie każda fototapeta będzie do nich pasowała.

Kolejną kwestią, jaką należy mieć na uwadze, jest podłoże, na jakim wykonano fototapetę. Musi być trwałe i odporne na działanie wilgoci. Łazienka z fototapetą wysokiej jakości (do kupienia na pasjadecor24.pl), do tego w odpowiednim kolorze, z pewnością zachwyci zarówno domowników, jak i przybywających gości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *